Taklampa

720466

TAKLAMPA, Sputnikmodell, 1900-talets andra hälft,stomme i mässing, åtta ljuspunkter, vita opaka glaskupor, diameter ca 42 cm, höjd ca 132 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Belysning, Taklampor

Geijersgatan 14, Göteborg

Taklampa

Budhistorik (18 bud)
5529255
5529200
1 600
5529153
5527359
5527134
950

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.