Taklampa

720465

TAKLAMPA, Sputnikmodell, 1900-talets andra hälft,stomme i mässing, vridna armar med totalt nio ljuspunkter, vita opaka glaskupor, märkt med etikett "W & F", diameter ca 52 cm, höjd ca 84 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Belysning, Taklampor

Geijersgatan 14, Göteborg

Taklampa

Budhistorik (24 bud)
5531929
7 600
5531915
7 400
5531911
7 200
5531897
7 000
5531910
7 000

Slutpris SEK:
7 600
781 EUR, 890 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.