Såssnipa i slver

720429

SÅSSNIPA, silver, förgylld inuti, Sven Pihlgren, Jönköping 1785, höjd ca 14 samt längd 16 cm, vikt ca 214 g

Foten stukad, bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Såssnipa i  slver

Budhistorik (5 bud)
5503980
5503522
5498345
550
5495947
5495644

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.