Byrå artdeco

720395

BYRÅ, 1900-talets första hälft, art deco, enligt uppgift tillverkad av Snickarmästare Gustaf Prim Växjö, 4 lådor, fanérad med bl.a. alm, höjd ca 71, 91x48 cm, nyckel finns

Slitage, fanerbortfall

Möbler, Skåp, byråer

Byrå artdeco

Budhistorik (11 bud)
5505731
1 800
5505717
1 700
5505730
1 700
5505717
1 600
5504712

Slutpris SEK:
1 800
185 EUR, 211 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.