Fotogenlampa

720390

FOTOGENLAMPA, omkring 1900-talets första hälft, oljehus i glas med slipad dekor, fot i mässing kupa i opalglas, höjd ca 46, diamater ca 24 cm

Bruksslitage

Belysning, Bordslampor

Fotogenlampa

Budhistorik (23 bud)
5504741
1 700
5499862
1 600
5504740
1 600
5499862
5504691
1 400

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.