Bordslampa omkring 1900

720341

BORDSLAMPA, omkring 1900, porslin, svartglaserad, polykrom dekor av drake, metallfattning, oljehus i glas, total höjd inkl sockel ca 52 cm
PROVENIENS: Stopalo

Omarbetad, ytskador, klippt el

Belysning, Bordslampor, Stopalo

Rum 4

Bordslampa omkring 1900

Budhistorik (2 bud)

5502372
5500242

Slutpris SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.