Märta Måås-Fjätterström bonad

720314

MÄRTA MÅÅS-FJÄTTERSTRÖM, bonad, ull, geometrisk mönster, 1900-talets första hälft, signerad MMF, ca 190 x 135 cm

Bruksspår, slitna fransar

Mattor/Textilier, Design, Diverse

Märta Måås-Fjätterström bonad

Budhistorik (14 bud)
5504219
12 000
5504046
10 500
5503634
5 200
5502747
5 000
5501554
2 400

Slutpris SEK:
12 000
1 234 EUR, 1 405 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.