Sittgrupp Capella design Illum Wikkelsö

720202

ILLUM WIKKELSÖ, 3 dlr, "Capella", sittgrupp bestående av fåtölj samt 1 par tvåsitssoffor, 1960-tal, stomme i Riopalisander (Dalbergia Nigra), lösa plymåer, klädsel i svart skinn, sitthöjd ca 40 cm, soffa L ca 129, fåtölj B ca 68 cm

CITES-intyg giltigt inom EU medföljer

Skador: Ställvis blekt, slitage och fläckar, skinn ställvis styvt

Möbler, Soffgrupper, Design

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (16 bud)
5518541
7 000
5518528
5 800
5517474
5 600
5514926
5 400
5514925
5 200

Slutpris SEK:
7 000
720 EUR, 820 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.