John Bauer

720163

JOHN BAUER (1882-1918): Häst, signerad, blyerts, ca 22,5x27,5 cm

Proveniens: Eric Norström (1882-1953) arkivarie på konstnärsklubben. Där även Bauer ingick.

Konst, Modernt måleri, Selected

John Bauer

Budhistorik (40 bud)
5506279
21 000
5506284
20 000
5506279
19 500
5506283
19 000
5506279
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 159 EUR, 2 459 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.