Lockurna Kina 1900-tal

720037

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, polykrom dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, med fyra karaktärers märke, höjd ca 41 cm

Locket med nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 4

Lockurna Kina 1900-tal

Budhistorik (8 bud)
5515358
5515155
5514373
750
5511818
500
5511817
450

Slutpris SEK:
113 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.