Silva Malmsten "Woodhouse" fotografi 2016

719927

SILVA MALMSTEN (född 1965): "Woodhouse", signerad och daterad Silva Malmsten 2016, C-print laminat monterad på aluminium, ca 40x59 cm

UTSTÄLLD: APA Gallery, Stockholm

HISTORIK:
Silva Malmsten is a Swedish arist, born in Stockholm 1965, with a Master in Fine Arts and Art Theory at Konstfack, University College of Arts, Crafts and Design, 1991-97.
She has studied Art History at Stockholms University and Uppsala University

Konst, Nutida, Fotografi

Rum 17

Silva Malmsten

Budhistorik (5 bud)
5504471
5504470
1 600
5501139
750
5498669
5497120

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.