Skål och vas

719751

SKÅL och VAS, porslin, Kina, 1900-tal, skål med räfflad dekor och reliefdekor av växter, höjd ca 7 cm, vas i grön glasyr, höjd ca 6 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Skål och vas

Budhistorik (46 bud)
5508015
7 600
5508008
7 400
5508005
7 200
5508007
7 000
5508005
6 800

Slutpris SEK:
7 600
781 EUR, 890 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.