Ampel sent 1800-/tidigt 1900-tal

719719

AMPEL, sent 1800-/tidigt 1900-tal, bronserad metall, skål av slipad kristall, diameter ca 35 nuvarande höjd ca 55 cm

Smärre slitage

Belysning, Taklampor

Visas på begäran

Budhistorik (8 bud)
5526330
650
5526263
600
5526263
550
5526329
500
5526263
450

Slutpris SEK:
650
67 EUR, 76 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.