Lucio Fontana

719482

LUCIO FONTANA (1899-1968): etsning med färgakvatint, signerad och numrerad 3/75, från boken "Dix eaux-fortes. L'Épée dans l'eau" (Alain Jouffroy), ur serien: "Antologia internazionale dell'incision", tryckt hos Giorgio Upiglio, Milano, utgivnen av Galleria Schwarz, Milano, plåtstorlek ca 15 x 11,5 cm, bladstorlek ca 25 x 20 cm

Inga synliga skador, ej examinerad ur ram.

Geijersgatan 14, Göteborg

Lucio Fontana

Budhistorik (21 bud)
5527313
15 500
5526738
15 000
5527309
14 500
5526738
14 000
5526688
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 593 EUR, 1 815 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.