Anders Zorn

719459

ANDERS ZORN (1860-1920): "Nya visan", etsning, signerad, daterad 1903 i plåten, plåtstorlek ca 15,1 x 22,7 cm.
LITTERATUR: Asplund 171. Hjert & Hjert 199.

Gulnad, ej examinerad ur ram.

Geijersgatan 14, Göteborg

Anders Zorn
Budhistorik (11 bud)
5528506
5527284
2 400
5520568
5520214
1 600
5517336

Slutpris SEK:
295 EUR, 327 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.