Anders Zorn

719445

ANDERS ZORN (1860-1920): "Självporträtt i vargskinnspäls", etsning, signerad, daterad i plåten 1916, plåtstorlek ca 17,7 x 12 cm.
LITTERATUR: Asplund 270, Hjert & Hjert 164

Någor gulnad, veck, mindre reva på övre plåtkanten, ej examinerad ur ram.

Geijersgatan 14, Göteborg

Anders Zorn
Budhistorik (12 bud)
5527795
5 600
5528937
5 400
5527795
5 200
5528936
5 000
5527795
4 800

Slutpris SEK:
5 600
550 EUR, 610 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.