Rörstrand bordslampa i majolika

719385

RÖRSTRAND, bordslampa, omkring 1900, majolika, i form av uggla, stämplad AB Rörstrand SB CS, höjd inkl. lampsockel 22 cm

Ursprungligen fotogenlampa, fotringen med nagg

Keramik/Porslin, Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 3

Budhistorik (15 bud)
5516110
5515660
5506378
5515525
5506378
900

Slutpris SEK:
118 EUR, 131 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.