Axel Erdman oljemålning

719245

AXEL ERDMAN (1873-1954): Bellmanstatyn vid Hasselbacken, signerad och daterad AX ERDMANN. 1899 olja på duk, 65x80 cm

PROVENIENS: Gustav Uddgren, därefter i arv inom släkten till nuvarande ägare

Rum 18

Axel Erdman oljemålning

Budhistorik (8 bud)
5504842
5504841
3 600
5504839
5504838
2 600
5504835

Slutpris SEK:
393 EUR, 436 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.