Bordslampa 1900-tal

719195

BORDSLAMPA, ca 1925, Frankrike, bemålat porslin med med motiv efter Ohara Koson, målarsignatur MG 1925, höjd inkl. lampsockel 39 cm

Ytslitage

Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 3

Bordslampa 1900-tal

Budhistorik (22 bud)
5515876
5515871
5515875
950
5515871
900
5515841
850

Slutpris SEK:
108 EUR, 120 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.