Teskedar silver 1800-tal Gammal Fransk

719181

TESKEDAR, 9 st., silver, av varierande tillverkare, Uppsala och Landskrona 1800-talets andra hälft, modell "Gammal Fransk", längd ca 13-15 cm, vikt ca 159 g

Slitage, stötskador, graverade

Silver

Budhistorik (3 bud)

5505512
550
5501599
500
5500183
450

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.