Bestick Anders Gabriel Dufva

719041

BESTICK, 17 dlr., silver, Anders Gabriel Dufva (verksam 1847-1933/72), Stockholm 1930-tal, modell "Svensk rund", bestående av: 7 fiskgafflar, 4 smörgåsgafflar, 5 smörknivar samt bordssked, längd ca 14,5-17,5 cm, vikt ca 608 g

Slitage

Silver

Bestick Anders Gabriel Dufva

Budhistorik (3 bud)

5500178
1 800
5497059
550
5497058

Slutpris SEK:
1 800
177 EUR, 196 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.