Elektrifierade tennljusstakar

718897

ETT PAR TENNLJUSSTAKAR, Johan Gustaf Almqvist, Åbo, 1800-talets första hälft, elektrifierade, höjd 27 cm.

Bruksslitage, intryckningar, vinglig, elektrifieringen ej funktionstestad

Belysning, Bordslampor

Södra kajen 14, Helsingfors

Elektrifierade tennljusstakar

Budhistorik (12 bud)
Bud EUR
5514785
160
5514430
150
5514784
150
5514430
140
5514783
130

Slutpris EUR:
160
1 630 SEK, 178 USD
Utropspris EUR:
200