Taburetter 1 par gustaviansk stil

718798

TABURETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, fast stoppad sits, mahogny, beslag och fotavslutningar av mässing, märkta med plakett Carlsson & Reicke Stockholm Möbelaffär, höjd 43, 40x40 cm

Smärre slitage

Möbler, Stolar

Rum 15

Budhistorik (16 bud)
5515763
5515361
5514283
950
5513907
900
5509774
850

Slutpris SEK:
108 EUR, 120 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.