Bestick silver Danmark

718646

BESTICK, 68 dlr., silver, Danmark, 18/1900-tal, modell "Gammal Dansk", några delar Sverige, GAB, 12 matgafflar, 18 bordsgafflar, 9 matknivar, 6 bordsknivar, 5 smörgåsknivar, 3 matskedar, en bordssked samt 14 teskedar, längd ca 13-25 cm, vikt exkl. knivar ca 1827 g

Slitage, varierande tillverkare, storlek och modell

Silver

Bestick silver Danmark

Budhistorik (4 bud)

5500213
7 200
5498084
5 000
5498076
1 800
5497554

Slutpris SEK:
7 200
707 EUR, 785 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.