Anders Udd

718397

ANDERS UDD (född 1958): Karpen, signerad och numrerad Anders Udd, 19/50, giclee print, bildmått 24x35 cm.

Anders Udd är utbildad vid Nyckelviksskolan, Idun Lovén Konstskola och Nordiska Konstskolan. Han kan beskrivas som en klassisk realistisk målare. Ljussättningen har en central betydelse för att skapa ett stämningsläge. Som ett fruset ögonblick innan något händer.

Konst, Grafik, Nutida

Rum 9, Vagga 2

Anders Udd

Budhistorik (23 bud)
5505860
1 600
5505855
5505854
1 400
5505847
1 300
5505852
1 300

Slutpris SEK:
1 600
157 EUR, 174 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.