Niki Cash

718389

NIKI CASH (född 1973): (2) Kompositioner, signerade och numrerade 40/60 och 20/60, gicleéprint, ca 60x60 cm, oramade.

New York, sent sjuttiotal, satte sin prägel på Cashs bildspråk. I mitten av åttiotalet var han med och grundade konstnärsgruppen D.I.R. (DUZ IT RIGHT), Stockholm, verksamma främst längs Kungsängenlinjen.

Konst, Grafik, Nutida

Rum 9, Vagga 1

Niki Cash

Budhistorik (8 bud)
5506151
5504650
750
5505401
700
5504650
650
5504549
600

Slutpris SEK:
79 EUR, 87 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.