Brosch 18 k guld

718073

BROSCH/HÄNGE, 18 k guld, fattning med blom-och bladdekor, infattad sten med dekor föreställande en sfinx, bl a med italienska flaggfärgerna, stämplad Carl August Björklund, Stockholm, årsindex saknas, 1800-talets senare del, diameter 4,3 cm, vikt ca 12,2 g

Sten med smärre repor baktill, dekor med slitage och skador

Guld/Smycken

Brosch 18 k guld

Budhistorik (4 bud)

5505689
550
5505017
5504926
5498913

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.