Hans Hedberg skulpur ägg

715742

HANS HEDBERG (1917-2007) Skulptur, Biot, Frankrike, i form av ägg, tvådelat, starkeldsfajans, spräcklig glasyr, signerad HHg, höjd ex järnsockel ca 10 cm

Naggar

Keramik/Porslin, Selected

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Hans Hedberg skulpur ägg

Budhistorik (9 bud)
5505329
1 800
5505295
1 700
5504550
1 600
5503660
5500316
1 400

Slutpris SEK:
1 800
177 EUR, 196 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 300 kr.