Halda fickur silver 1890-tal

713964

HALDA, fickur, silver, 1890-tal, manuellt urverk, serie nr. 8522, verk sk exportverk, boett signerad HH 1901 Karlskorna, diam ca 50 mm, vikt ca 94.5 g

Åldersrelaterat slitage. Mindre bucklor. Urtavla med skador. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

Klockor/Ur

Drottninggatan 36, Malmö

Halda fickur silver 1890-tal

Budhistorik (10 bud)
5504049
5504176
5504049
900
5503994
850
5503994
550

Slutpris SEK:
118 EUR, 131 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.