Pavel Buhre savonett silver ca 1900

713960

PAVEL BUHRE, savonett, silver, ca 1900, gåva från Tsar Nicolas II, manuellt urverk, boett med rutmönster och den ryska dubbelörnen, serie nr. 64988, diam ca 52 mm, vikt ca 115.8 g

Åldersrelaterat slitage. Bakre lock med mindre bucklor. Fungerar ej vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

Klockor/Ur

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (27 bud)
5503694
5 400
5500859
5 200
5500859
5 000
5502637
4 800
5500859
4 600

Slutpris SEK:
5 400
530 EUR, 589 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.