Alvar Cawén oljemålning

651207

ALVAR CAWÉN (1886-1935) "Interiör (Illby källare)", signerad samt daterad 1919, olja på duk, 45x54 cm

Utställning: Thielska Galleriet 1975; Ateneum 10.11-30.12 1978

Södra kajen 14, Helsingfors

Alvar Cawén oljemålning

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
5415531
5405293
820
5400798
5392546
500

Slutpris EUR:
10 186 SEK, 1 110 USD
Utropspris EUR:
2 000-2 500