Fanny Churberg oljemålning

650376

FANNY CHURBERG (1845-1892) Vårvinter i Herrenäs (Hattula), signerad samt daterad 1877, olja på pannå, 25x17 cm

Litteratur: Aune Lindström (1938) sid 155, nr. 92

Konst, Äldre måleri

Södra kajen 14, Helsingfors

Fanny Churberg oljemålning

Budhistorik (6 bud)
Bud EUR
5418561
5402849
980
5388578
380
5387395
5383086
200

Slutpris EUR:
10 186 SEK, 1 110 USD
Utropspris EUR:
2 500-3 500