Anoli Perera

707646

ANOLI PERERA (född 1962, Sri Lanka): Figurkomposition, signerad och daterad 98, olja på duk, mått ca. höjd 147, längd 178 cm

PROVENIENS:
Från "Konstauktion med Utan Gränser på
Historiska muséet 21nov 1999".

Konst, Modernt måleri, Nutida

Rum 3

Anoli Perera

Budhistorik (21 bud)
5405852
11 500
5408881
11 000
5405852
10 500
5406406
10 000
5405852
8 200

Slutpris SEK:
11 500
1 102 EUR, 1 294 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.