Urna

702341

URNA, 1800-talets slut, , Frankrike, porslin montage med förgylld brons med dekor av bekransade kvinnohuvuden, sockel i marmor, höjd ca 31,5 cm

Porslin med lagning/sprickor

Diverse, Metall

Urna

Budhistorik (10 bud)
5343695
3 600
5343692
3 400
5343691
3 200
5337675
5337674

Slutpris SEK:
3 600
353 EUR, 392 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.