Skålar Kjell Engman respektive Ingegerd Råman

702132

(2) KJELL ENGMAN, "Bon Bon", skål, Kosta Boda, glas med mönstrade inneslutningar av rött och blått, undertill signerad "Kosta Boda, Artist Coll. K. Engman, 59062", höjd ca 18 cm, diameter ca 27 cm
SKÅL, design Ingegerd Råman, flammig glasmassa i klarglas och orange, kant med förgyllning, höjd ca 9, diameter ca 15 cm

Glas, Vaser, skålar, fat

Budhistorik (10 bud)
5352906
700
5352720
650
5352594
600
5352335
550
5352532
550

Slutpris SEK:
700
69 EUR, 76 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.