3 Skrin allmoge 1800-tal

701253

SKRIN, 3 dlr, allmoge, 1800-tal, beståenda av; skrin i ek, lås och nyckel; skrin med dekor i karvsnitt; skrin i fur med järnbeslag, största L ca 48 cm

Skador: Slitage, ett skrin med senare invändig bemålning, 2 skrin saknar nycklar, spricka i lock

Ändringar/tillägg
Nyckel hämtas i reception

Diverse

Makadamgatan 11, Helsingborg

3 Skrin allmoge 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
5354218
550
5354029
500
5352659
450
5354022
450
5352659

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.