Herman Kähler Danmark vaser jugend tidigt 1900-tal

700971

HERMAN KÄHLER, 4 dlr, keramik, Danmark, tidigt 1900-tal, Jugend, samtliga signerade HAK, stämplade Danmark, bestående 4 vaser, polykrom dekor av blommor, höjd 29, 26, 19 samt 17 cm

Den större vasen med tillverkningsdefekt i form av spricka vid botten, krackelyrer, bemålade nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (17 bud)
5345495
2 600
5345252
2 400
5345492
5345252
5345251
1 900

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.