Salongsgrupp Myrstedt & Stern

699596

SALONGSGRUPP (5 dlr), 1900-talets första hälft, rokokostil, bestående av 2 karmstolar, 2 stolar samt 1 taburett, samtliga klädda i gul sammet, etikettmärkt Myrstedt & Stern, Kongl. Hofleverantörer, Stockholm, sitthöjd på karmstolar ca 48, bredd ca 67, stolarnas sitthöjd ca 45, taburett sitthöjd 46, 47x47 cm

Bruksslitage, fläckar, bristningar i tyg, smuts, inte alla som har etikett kvar

Möbler, Stolar

Rum 13

Salongsgrupp Myrstedt & Stern

Budhistorik (3 bud)

5330500
750
5330499
5324810

Slutpris SEK:
750
74 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.