Sköld Etiopien

658505

SKÖLD, Etiopien, läder med metallbeslag, invändigt klädd med rödlackat skinn, 1900-tal, diameter 53cm

Ingår i Barbro B. Johanssons samling

Mindre slitage och bucklor

Etnografica, Vapen/Medaljer, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Sköld Etiopien

Budhistorik (30 bud)
5333394
5 200
5333380
5 000
5333377
4 800
5333372
4 600
5333367
4 400

Slutpris SEK:
5 200
510 EUR, 567 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.