Skål cypriotisk bronsålder

658472

SKÅL, keramik, cypriotisk bronsålder ca 2.300-1.600fKr, rödaktigt lergods, höjd höjd 9, diameter 13,5cm
Proveniens: Sotheby 1970-02-23

Ingår i Barbro B. Johanssons samling

Smärre nagg

Etnografica, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Skål cypriotisk bronsålder

Budhistorik (61 bud)
5334675
19 000
5334669
18 500
5334655
18 000
5334644
17 500
5334634
17 000

Slutpris SEK:
19 000
1 865 EUR, 2 071 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.