Rysk ikon Jesu födelse

658153

IKON, Ryssland, 1700-talets första hälft, Jesu födelse, polykromt bemålat trä, 27x21,5 cm

Ingår i Barbro B. Johanssons samling

Slitage, kantskador

Konst, Äldre måleri, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Rysk ikon Jesu födelse

Budhistorik (30 bud)
5334521
6 400
5334551
6 200
5334521
6 000
5334543
5 800
5334521
5 600

Slutpris SEK:
6 400
628 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.