Jan Håfström Bok-objekt

657430

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): "Bok-objekt", signerad och Håfström 1980, bemålad och ihopklistrad bok, 20x29 x5 cm.

PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund
UTSTÄLLD: Moderna Museet, 12/11-94 - 8/1-95, Katalognr. 126

Ingår i Barbro B. Johanssons samling

Konst, Skulpturer, Nutida, Skulptur, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Jan Håfström Bok-objekt

Budhistorik (15 bud)
5301497
5 200
5312815
5 000
5301497
4 800
5303002
4 600
5301497
4 400

Slutpris SEK:
5 200
510 EUR, 567 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.