Tapio Wirkkala "Gaissa" glasservis

689512

TAPIO WIRKKALA, (32) delar av glasservis "Gaissa", för Iittala, bestående av 8 ölglas, 8 drinkglas, 16 whiskyglas, höjd ca 14-7 cm

Smärre bruksslitage, smuts, smärre repor

Glas, Dricksglas

Monter 9

Tapio Wirkkala

Budhistorik (21 bud)
5257886
2 400
5257903
5257886
5257884
1 900
5257097
1 800

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.