Vas Kina

689069

VAS, Kina, 1800-tal, hänklar med fabeldjur, motiv med påfåglar och blommor, porslin, underglasyrblått, med träsockel höjd (utan sockel) ca 43 cm

Åldersrelaterat slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Vas Kina

Budhistorik (7 bud)
5241921
700
5238410
650
5241920
650
5238410
600
5230929
550

Slutpris SEK:
700
69 EUR, 76 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.