2 vaser av Knud Basse

684992

KNUD BASSE(1916-1991): vaser, 2 st, för Michael Andersen, lergods, glaserat, monogramsignerade undertill samt numrerade 50742 samt 5974.3, höjd ca 18-26, diamater 7-10 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

2 vaser av Knud Basse

Budhistorik (4 bud)

5195811
3 400
5184368
5184064
5184063

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.