Gunnel Wåhlstrand bok+gravyr

660699

GUNNEL WÅHLSTRAND (född 1974): "Sandstranden (The Beach)", 2017, tvåfärgs fotogravyr med polymerplåt efter original målat i tusch, signerad och numrerad 40/55, bladmått ca 36x26 cm
Specialutgåva med grafiskt blad utgiven i samband med utställningen Gunnel Wåhlstrand på Magasin III Museum & Foundation for Contemporary Art och Museum Boijmans Van Beuningen. Boken Gunnel Wåhlstrand är signerad av konstnären och Lars Norén (text)

Konst, Grafik, Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Nutida

Kundcenter

Gunnel Wåhlstrand bok+gravyr

Budhistorik (21 bud)
5116470
9 400
5116458
9 200
5116449
9 000
5116449
8 600
5116453
8 400

Slutpris SEK:
9 400
966 EUR, 1 101 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.