Carl Hetz, Vid köksbordet

659983

CARL HETZ (Tyskland 1828-1899): Vid köksbordet, signerad och daterad C Hetz München 1883, olja på duk, 85x70 cm

PROVENIENS
Funnits i familjens ägo sedan 1951, vidare i arv till nuvarande ägare

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Carl Hetz, Vid köksbordet

Budhistorik (16 bud)
5192115
15 500
5192041
15 000
5192041
14 500
5191800
14 000
5191800
12 500

Slutpris SEK:
15 500
1 522 EUR, 1 690 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.