Fat Kina 1700-tal

659930

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), odekorerat med profilerad kant, diameter ca 37,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage

Orientaliskt, Porslin, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (24 bud)
5190260
6 400
5189972
6 200
5190055
6 000
5189972
5 800
5189967
5 600

Slutpris SEK:
6 400
628 EUR, 698 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.