Bojan famille rose 1700-tal

659920

BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av trädgårdsscen med blommor, klippformation och lingzhi-svamp, höjd ca 21 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage, bränningsdefekter, locket med lagning

Orientaliskt, Porslin, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Bojan famille rose 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
5189872
9 600
5162327
9 400
5162327
8 200
5174905
8 000
5162327
6 800

Slutpris SEK:
9 600
942 EUR, 1 046 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.