Fat Kina 1800-tal

659915

FAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger av persikoträd med frukter och blommor, diameter ca 47 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage, bränningsdefekter

Orientaliskt, Porslin, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Fat Kina 1800-tal

Budhistorik (67 bud)
5192852
62 000
5192849
60 000
5192818
58 000
5192827
58 000
5192818
56 000

Slutpris SEK:
62 000
6 087 EUR, 6 758 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.